2024. 03. 28. csütörtök
Gedeon, Johanna
: 395 Ft   : 365 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Új, magyar üstökös az égen - a magyar repülőipar megmentése

JETfly  |  2014. 06. 20., 14:41

Az idén tavasszal megalapított Magnus Aircraft Zrt. egy ún. „high-tech” alapokon működő  vállalat, melynek szakember gárdája közel évtizedes szakmai tapasztalatot szerzett a kompozit sportrepülőgépek kifejlesztése és gyártása terén. Mérnökeinknek oroszlán része volt az egykor virágzó, majd egy büntető ügyből fakadó felszámolás sorsára juttatott Corvus Aircraft Kft. repülőgépeinek kifejlesztésében, amelyek alapvetően az UL és LSA kategóriát célozták meg. Cégünk nagy tudású és tapasztalattal rendelkező szakmai állománya, természetesen 2009-ben gyökeresen részt vett a  Red Bull megrendelésére kifejlesztett és jelenleg is az Air Race sorozatban szereplő Besenyei Péter vezette Corvus Racer R 540 forma 1-es gépének megszületésében.

A magas szintü tudás és szakmai tapasztalat birtokában az elmúlt 3 év során kifejlesztésre került egy olyan többfunkciós repülőgép, mely rendkívüli adottságainak köszönhetően ma a legmagasabb minőségi és müszaki színvonalú sportrepülőgép a nemzetközi piacon. Cégünk többek között fő célként tüzte ki azt, hogy az anno európai és hazai forrásokkal komolyan megtámogatott, ám a már említett fiaskónak köszöntően sajnálatosan a 2011-ben romjaira hullott magyar kompozit repülőgépgyártó ipart megmentse. Az akkor felhalmozott szakmai tudást és a szakember gárdát felkarolva harcolunk azért, hogy e tudás ne vesszen el, ne jusson idegen kézre, hanem inkább maradjon magyar érték, sőt azt továbbfejlesztve a nemzetközi piac meghatározó szereplőjévé váljon, hogy büszke lehessen arra minden honfitársunk!

Besenyei Péter

A gépünk „Fusion” keresztnevét köszönheti a RACER nagybátyótól örökölt gyorsaságnak, kiváló repülőképességének, valamint  - az egyedülálló kompozit-technológia eredményeként  - a magas szilárdsági terhelhetőségének (+6,-3g). Mindez megjelenítődik egy gyönyörü, sportos formavilágban, amely könnyedségének köszönhetően alacsony üzemeltetési és karbantartási költség jelent a fenntartónak. Repülőgépünk már megszerezte a németországi DULV engedélyt is, amely fémjelzi a legkiválóbb minőséget és megbízhatóságot.  

A Magnus Aircraft Zrt. életében a következő nagy lépés egy olyan nagyméretü összeszerelő és kompozit üzem létesítése, amely képes lesz kiszolgálni a Magnus Fusion iránti egyre növekvő keresletet. Cégünk jelenleg Kecskeméten egy vadonatúj üzemcsarnokban szereli össze a gépeket, de a megrendelés állomány drasztikus növekedésének köszönhetően egy új gyártóüzem fog épülni, amely várhatóan 2015 nyarán nyitja meg kapuit, és elkezdődhet a nagydarabszámú széria sorozatgyártás. A vállalat fő stratégiája, hogy nem csupán a „csupasz” terméket kínálja a piacon, hanem egy ún. komplex csomag, amely a repülőgép mellé egy pilóta típusképzést jelenthet, ha igény van rá, márpedig  azt maga a piac generálja a gyártók felé. 

Az nagy nemzetközi várakozást követően immár a magyar piac számára is elérhetővé válik a repülőgép megvásárlása. A hazai bevezetés időszakában,  azaz a 2014-es esztendő végéig, jelentős kedvezményeket ajánlunk a magyar vevők számára. A hazai közönség idén szeptemberben találkozhat először élőben a Magnus Fusion-nal.  A pontos időpont és a részletes program hamarosan felkerül a Magnus Aircraft Zrt. hivatalos weboldalára a www.magnus-aircraft.com – ra.  Kérjük kövessen bennünket figyelemmel, és előzetesen jelentkezzen be próbarepülésre. 

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 18., 16:21
Az elmúlt napokban több friss hírt is olvashattunk az MH Kiss József 86. Helikopterdandárról, többek között arról is, hogy először ugrottak ejtőernyősök a H225M típusú közepes, többcélú forgószárnyasból.
2024. 03. 12., 13:39
A Pilatus svájci repülőgépgyártó a közelmúltban jelentette be, hogy a PC-21 típusú kiképző repülőgépekből álló globális flottája elérte és meghaladta az 500 000 repült órás történelmi mérföldkövet.
2024. 03. 06., 11:10
Ritka eset, amikor egy repülőgép-típus beszerzése világpolitikai jelentőségű alkudozások központi témája lesz. Márpedig pont ennek lehettünk szemtanúi, lassan több, mint egy esztendeje. A török taktika bevált, Svédország NATO-tagságának támogatásáért cserébe 23 milliárd dollárért 40 F-16V Block 70 Viper megvásárlására, és 79 Falcon felújítására kapnak lehetőséget.
2024. 03. 05., 12:25
Több évtizedes elmaradást pótolva a Honvédelmi Sportszövetség 2024-ben útjára indította a Honvéd Kadét Pilóta Programot, amelynek elsődleges célja a Magyar Honvédség légiereje számára a minőségi utánpótlás biztosítása.
2024-03-21 13:58:05
Modern helikopterek váltják a régi eszközöket a Magyar Honvédség kutató-mentő szolgálatában – jelentette be a honvédelmi miniszter. Szalay-Bobrovniczky Kristóf hozzátette: a napokban a régi típusú Mi-17-es helikoptereket a modern H145M forgószárnyasok váltották fel.
2024-03-21 09:15:14
2006. március 21-én nagyszabású eseményre, a Magyar Légierő első öt JAS 39 Gripenjének (3 C és 2 D változat) érkezésére várták a sajtó képviselőit a Kecskeméti Repülőbázison. A repülőgépeket a Magyar Légierő négy, illetve a Svéd Légierő három hajózója repülte hazánkba. A kétórás út a Svéd Védelmi Beszerzések Hivatalának linköpingi területéről indult.  
2024-03-05 10:15:09
2024. március 4-én, hétfőn, Gróf Gergely ezredes, a kecskeméti MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár parancsnoka tartott tájékoztatót, melyben többek között a bázison jelenleg zajló elektronikai hadviselési gyakorlatokról, valamint a Magyar Légierő Gripen flottájának idei évre tervezett feladatairól is hallhattunk információkat.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 03. 25., 11:58
A magyar és a svéd kormány korszakos megállapodást kötött, ugyanis a már meglévő vadászgépek mellé négy új JAS-39 típusú vadászbombázóval bővül hazánk repülőgépflottája.
2024. 03. 25., 10:41
2024. 03. 22., 09:25
A máltai Universal Air március 26-ától hetente kétszer indít légijáratokat Pécs-Pogány reptérről a Málta–Pécs–München útvonalon.
2024. 03. 20., 09:21
A nyolcvanas évek második felében, a Tomcat üzemeltetés csúcspontján, az amerikai haditengerészet 22 elsővonalbeli (repülőgép-hordozós) százada repülte az F-14-est, megosztva a csendes-óceáni és az atlanti-óceáni flotta hordozói között.

  Legfrissebbek most

2022. október 28-án került sor Dani Zoltán székely származású nyugalmazott ezredes nagykanizsai előadására a Halis István Városi Könyvtárban. Az F-117-es lelövésének 25. jubileuma alkalmából idézzük most fel a prezentáció anyagát!

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin