2024. 03. 19. kedd
Bánk, József
: 394 Ft   : 362 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Lépcső az égbe

Lépcső az égbe
JETfly  |  2016. 11. 08., 12:49

Használatba vették az MH Pápa Bázisrepülőtéren az új, korszerű utaslépcsőt. A szerkezet az alacsony és közepes küszöbmagasságú repülőgépeknél teszi lehetővé a biztonságos ki- és beszállást.

  • CDS 2348 típusú mobil utaslépcsőt adtak át az MH Pápa Bázisrepülőtéren
  • A bázist folyamatosan fejlesztik
  • Az új utaslépcső az alacsony és közepes küszöbmagasságú repülőgépeknél használható

A bázis műszaki fogadócsoportja módszertani kiképzésen sajátította el a megbízható, univerzális utaslépcső üzemeltetését.

Ahhoz, hogy egy modern repülőtér megfelelően működjön, számtalan eszközre és berendezésre, valamint jól kiképzett üzemeltetőkre van szükség. Ha a repülőgépek fogadásához szükséges berendezésekről beszélünk, először talán a repülésirányítás összetett informatikai rendszerei jutnak eszünkbe, pedig ez csak a jéghegy csúcsa. Miután biztonságosan landolt egy repülőgép, valahogy ki is kell szállni belőle, ekkor kap fontos szerepet a mozgatható utaslépcső. 

Az MH Pápa Bázisrepülőtéren egyik fejlesztés éri a másikat, folyamatosan újulnak meg épületek, új rendszerek állnak szolgálatba és a katonák által használt eszközparkot is fejlesztik. A legújabb eszköz a CDS 2438 típusú mobil utaslépcső. Ez a könnyen mozgatható, egyszerűen kezelhető és biztonságos szerkezet teszi lehetővé, hogy a Pápára érkező alacsony és közepes magasságú repülőgépekből egyszerűen, gyorsan és biztonságosan tudjanak kiszállni, majd ugyanígy beszállni az utasok és a személyzet. 

Az MH Pápa Bázisrepülőtér eddig is rendelkezett hasonló rendeltetésű eszközökkel, ezek képességeit egészíti ki az új utaslépcső. Az új beszerzést könnyen a fogadott repülő mellé lehet vontatni, és sérülés okozása nélkül a géptörzshöz kapcsolni. A konstrukció használható 180 centimétertől 380 centiméterig terjedő küszöbmagasságú repülőgépekhez (például BaE 146, Airbus 320).

A műszaki fogadócsoport tagjai az elméleti oktatás után, a gyártó utasításai alapján egymás után próbálták ki az utaslépcső kezelőszerveit, majd sikeres vizsgát tettek az elsajátított oktatási anyagból. A módszertani foglalkozás után az MH Pápa Bázisrepülőtér Repülést Biztosító Százada használatba vette az új utaslépcsőt, ami kiválóan szerepelt a gyakorlatban is.

Forrás: honvedelem.hu

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 11., 14:35
A Magyar Légierő pilótái a legjobbak közül valók, és a veszélyek korában kiemelt erkölcsi és anyagi megbecsülést érdemelnek. Tudásuk, szolgálatuk kulcsfontosságú Magyarország biztonságának védelmében. Ezért jelentős – decemberig visszamenőleges – béremelésükről döntöttünk – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter.
2024. 03. 05., 12:25
Több évtizedes elmaradást pótolva a Honvédelmi Sportszövetség 2024-ben útjára indította a Honvéd Kadét Pilóta Programot, amelynek elsődleges célja a Magyar Honvédség légiereje számára a minőségi utánpótlás biztosítása.
2024. 02. 29., 12:19
Azerbajdzsán már évek óta folytat tárgyalásokat Pakisztánnal a JF-17-esek beszerzése kapcsán: a legfrissebb hírek szerint megszületett a megállapodás, ami már továbbfejlesztett radarrendszerrel és a legmodernebb fegyverzettel felszerelt harci repülőgépekről szól.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 03. 18., 11:23
„Nyitott Égbolt” tanfolyamot tartott az MH 47. Bázisrepülőtéren a horvát székhelyű Zágrábi Biztonsági Együttműködési Központ március elején.
2024. 03. 11., 16:45
A hét minden napján, illetve a hónap minden hetében kiképzési repüléseket hajtanak végre a kecskeméti repülőbázison. A cél, hogy a JAS 39 repülőgépvezetői állomány minden tagját eljuttassák a „combat ready” szintre.
2024. 03. 08., 11:24
„Farkas Bertalan vadászpilóta, űrkutató, űrhajós az első magyar, aki az űrben járt – de nem az utolsó, hiszen a HUNOR Magyar Űrhajós Programnak köszönhetően hamarosan újra járhat magyar az űrben” – írta közösségi oldalán Szalay-Bobrovniczky honvédelmi miniszter.
2024. 03. 08., 10:15
Nemzetközi Professional Pilot képzés a Stipendium Hungaricum program keretében Debrecenben A magyar kormány 2013-ban indította útjára a Stipendium Hungaricum nemzetközi felsőoktatási programot külföldi hallgatók számára, amelynek keretében a világ kilencven országából érkezhetnek hazánkba olyan diákok, akik a magyarországi főiskolákon és egyetemeken zajló angol nyelvű képzéseken vehetnek részt.

  Legfrissebbek most

Az elmúlt napokban több friss hírt is olvashattunk az MH Kiss József 86. Helikopterdandárról, többek között arról is, hogy először ugrottak ejtőernyősök a H225M típusú közepes, többcélú forgószárnyasból.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

2024-ben az EUFOR parancsnoki teendőit ellátó nemzet, így magyar csoport biztosítja a misszió MEDEVAC (Medical Evacuation), azaz egészségügyi kiürítési képességét. Beszélgetés a misszióra való felkészülés részleteiről és a külföldi szolgálat körülményeiről Dajka Attila alezredessel, az EUFOR Helikopter Alegység parancsnokával és dr. Forgács Levente hadnaggyal, az alegység egyik orvosával.