2024. 03. 19. kedd
Bánk, József
: 394 Ft   : 362 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

C-17-es hajtóművet kapott a SAC-program

C-17-es hajtóművet kapott a SAC-program
JETfly  |  2017. 06. 23., 13:11

Az MH Pápa Bázisrepülőtéren települt Stratégiai Légiszállítási Képesség (SAC) program részére június 19-én leszállították az első állandó állomáshelyű C-17-es hajtóművet.

  • Leszállították az első C-17-es hajtóművet Pápára a SAC-program keretein belül
  • Ez az Európa legkeletibb pontján lévő C-17-es hajtómű
  • Emelőtréler és bölcső is érkezett a hajtóművel
A 11 millió dollár értékű, Pratt & Whitney F117 típusú hajtómű – amely a C-17-es szállító repülőgép legdrágább alkatrésze – lehetővé teszi a SAC-nak egy teljes hajtómű cseréjét a C-17-esen, általában 24 órán belül.
 
A SAC-program első C-17-es hajtóművének leszállítása fontos mérföldkő, mivel időt takarít meg a hajtóműcserénél, ugyanakkor csupán minimális mértékben kell megszakítani emiatt a küldetést. A bázison tárolt pótalkatrész biztosítja a képességet egy hajtómű 24 órán belüli cseréjére, ahelyett, hogy heteket kéne várni a tartalék alkatrész megérkezéséig. Amikor a három repülőgép valamelyike karbantartás miatt éppen nincs szolgálatban, olyankor komolyan veszélyeztetheti a küldetés-végrehajtási képességet, ha túl sokáig kell várni egy póthajtómű érkezésére és a cserére. 

A most kapott hajtómű egyike annak a csupán mintegy ötven rendelkezésre álló hajtóműnek a világon, amelyet a C-17-es Virtuális Flotta fel tud használni. Ez azt jelenti, hogy ha valakinek a világméretű C-17-es Virtuális Flottából szüksége van egy hajtóműre, akkor lehetősége van arra, hogy a Pápán lévőt használja fel. Aki felhasználja a hajtóművet, annak pótolnia kell azt a felhasználás után rövid időn belül. A Pápán levő hajtóművet az különbözteti meg másoktól, hogy egyike annak a néhány hajtóműnek, amelyek fizikailag Európában találhatók. További érdekessége, hogy ez az Európa legkeletibb pontján lévő C-17-es hajtómű. 
 
„A most kapott hajtómű kapcsán nagyon fontos megjegyezni, hogy vele együtt kaptunk egy emelőtrélert és egy bölcsőt is. Ezekre az eszközökre feltétlenül szükség van ahhoz, hogy kicserélhessük a repülőgép bármelyik hajtóművét” - mondta el Brent Deen fegyverrendszer-karbantartó.  

Az újonnan érkezett perifériás tartozékok - azaz az emelőtréler és a bölcső - lehetővé teszik a karbantartók számára, hogy más hajtóműveket is kiszereljenek a munka során, ami sokkal nagyobb hozzáférhetőséget biztosít. Az új hangárkomplexum megépítése volt az egyik előfeltétele annak, hogy Pápán hajtóművet tarthassanak. A hajtómű teljes élettartama alatti tárolására szolgáló, típusspecifikus, klimatizált helyiség létrehozása döntő lépés volt annak elérésében, hogy jóváhagyják a hajtómű Pápán történő állomásoztatását. A hajtóművön időszakos karbantartást végeznek azért, hogy állandó készenlétben tartsák. 
 
 
 

Forrás: honvedelem.hu

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 11., 14:35
A Magyar Légierő pilótái a legjobbak közül valók, és a veszélyek korában kiemelt erkölcsi és anyagi megbecsülést érdemelnek. Tudásuk, szolgálatuk kulcsfontosságú Magyarország biztonságának védelmében. Ezért jelentős – decemberig visszamenőleges – béremelésükről döntöttünk – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter.
2024. 03. 05., 12:25
Több évtizedes elmaradást pótolva a Honvédelmi Sportszövetség 2024-ben útjára indította a Honvéd Kadét Pilóta Programot, amelynek elsődleges célja a Magyar Honvédség légiereje számára a minőségi utánpótlás biztosítása.
2024. 02. 29., 12:19
Azerbajdzsán már évek óta folytat tárgyalásokat Pakisztánnal a JF-17-esek beszerzése kapcsán: a legfrissebb hírek szerint megszületett a megállapodás, ami már továbbfejlesztett radarrendszerrel és a legmodernebb fegyverzettel felszerelt harci repülőgépekről szól.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 03. 18., 11:23
„Nyitott Égbolt” tanfolyamot tartott az MH 47. Bázisrepülőtéren a horvát székhelyű Zágrábi Biztonsági Együttműködési Központ március elején.
2024. 03. 11., 16:45
A hét minden napján, illetve a hónap minden hetében kiképzési repüléseket hajtanak végre a kecskeméti repülőbázison. A cél, hogy a JAS 39 repülőgépvezetői állomány minden tagját eljuttassák a „combat ready” szintre.
2024. 03. 08., 11:24
„Farkas Bertalan vadászpilóta, űrkutató, űrhajós az első magyar, aki az űrben járt – de nem az utolsó, hiszen a HUNOR Magyar Űrhajós Programnak köszönhetően hamarosan újra járhat magyar az űrben” – írta közösségi oldalán Szalay-Bobrovniczky honvédelmi miniszter.
2024. 03. 08., 10:15
Nemzetközi Professional Pilot képzés a Stipendium Hungaricum program keretében Debrecenben A magyar kormány 2013-ban indította útjára a Stipendium Hungaricum nemzetközi felsőoktatási programot külföldi hallgatók számára, amelynek keretében a világ kilencven országából érkezhetnek hazánkba olyan diákok, akik a magyarországi főiskolákon és egyetemeken zajló angol nyelvű képzéseken vehetnek részt.

  Legfrissebbek most

Az elmúlt napokban több friss hírt is olvashattunk az MH Kiss József 86. Helikopterdandárról, többek között arról is, hogy először ugrottak ejtőernyősök a H225M típusú közepes, többcélú forgószárnyasból.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

2024-ben az EUFOR parancsnoki teendőit ellátó nemzet, így magyar csoport biztosítja a misszió MEDEVAC (Medical Evacuation), azaz egészségügyi kiürítési képességét. Beszélgetés a misszióra való felkészülés részleteiről és a külföldi szolgálat körülményeiről Dajka Attila alezredessel, az EUFOR Helikopter Alegység parancsnokával és dr. Forgács Levente hadnaggyal, az alegység egyik orvosával.